Laua- ja mänguarvutite riistvara hooldus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

Miks termopasta vahetus on oluline mängude sujuva toimimise ja mängukogemuse jaoks? Miks on Laua- ja mänguarvutite riistvara hooldus vajalik?

Kui oled kirglik mängur, siis tead, kui oluline on tagada, et sinu laua- või mänguarvuti töötab optimaalselt, et saaksid täiel rinnal nautida oma lemmikmänge. Üks võtmetähtsusega tegur, mis mõjutab arvuti jõudlust ja üldist mängukogemust, on riistvara hooldus, eriti termopasta vahetus. Selles postituses käsitleme termopasta kvaliteedi tähtsust, selle vahetuse vajalikkust ning selle mõju mängude sujuvale toimimisele, sealhulgas vesijahutusega arvutite puhul.

mänguarvuti

Kuna kordamine on tarkuse ema siis käime taas üle põhi punktid 🙂 Hooldatud arvuti on kiire arvuti

  1. Termopasta ja selle tähtsus: Termopasta on oluline komponent, mis tagab protsessori ja jahuti vahelise efektiivse soojusülekande. Kui termopasta vananeb või kaotab oma efektiivsuse, võib see põhjustada ülekuumenemist, mis omakorda mõjutab arvuti jõudlust ja stabiilsust. Seetõttu on oluline regulaarselt vahetada termopasta, et säilitada optimaalne jahutus ja parim võimalik protsessori töötingimus.
  2. Mängude korralik toimimine ja mängukogemus: Kui termopasta ei suuda tagada piisavat soojusülekannet, võib protsessor üle kuumeneda. See võib viia jõudluse languse, sagedaste krahhide ning mängude sujuva toimimise probleemideni. Mängudes võib esineda jõnksutamist, aeglustumist või isegi ekraanile külmutamist, mis rikub sinu mänguelamust.
  3. Vesijahutusega arvutid: Paljud mängurid eelistavad vesijahutusega arvuteid, kuna need suudavad tõhusalt jahutada võimsaid protsessoreid. Kuid ka vesijahutussüsteem vajab hooldust, sealhulgas termopasta vahetust, et tagada optimaalne soojusülekanne ja ennetada ülekuumenemist. Vesijahutusega arvutite korral on eriti oluline tagada, et termopasta oleks kvaliteetne ja vahetatud regulaarselt.
  4. Mängude sujuva toimimise tagamine: Regulaarne termopasta vahetus ja üldine riistvara hooldus aitavad tagada, et sinu arvuti töötab optimaalselt ja suudab käivitada mänge kõrgeimal jõudlusel. Korralikult hooldatud arvuti suudab vastu pidada pikematele mänguseanssidele ning vähendab riski, et arvuti läheb ülekuumenemise tõttu kinni kõige põnevamal hetkel.
  5. Tolmuhaldus ja Õhuringlus: Mänguarvuti efektiivse töö tagamiseks on lisaks termopasta vahetusele oluline mõelda ka tolmust puhastamisele. Tolm koguneb aja jooksul arvuti komponentidele, takistades õhuringlust ja võib põhjustada ülekuumenemist. Seepärast on soovitatav regulaarselt puhastada arvuti sisemust ning hoida korpust, kus õhk saab vabalt liikuda.
  6. Kaablimajandus ja Õhu Liikumine: Kaablid võivad mitte ainult segada arvuti seesmist õhuringlust, vaid neist võib saada ka tolmukogumiskohad, mis halvendavad jahutusefektiivsust. Korralik kaablimajandus mitte ainult ei taga visuaalselt puhtamat välimust, vaid parandab ka õhu liikumist korpuses, aidates säilitada optimaalset temperatuuri ja jahutust. Seega, veendu, et kaablid oleksid korralikult paigaldatud ja korraldatud, et tagada parim võimalik õhuringlus ja arvuti jõudluse säilimine.

Kokkuvõte: Laua- ja mänguarvutite riistvara hooldus, eriti termopasta vahetus ja tolmust puhastamine, on mängukogemuse jaoks ülioluline. Regulaarne hooldus tagab protsessori ja ka videokaardi optimaalse jahutuse, vältides ülekuumenemist ja jõudluse langust. Vesijahutusega arvutite puhul on kvaliteetse termopasta kasutamine ja selle regulaarne vahetus eriti tähtis. Ära lase riistvara hooldusel unarusse jääda, et saaksid täiel määral nautida oma mänge ilma tüütute katkestuste ja probleemideta.

Kui Sinu arvuti kuumeneb üle või käitub veidralt, siis võta julgelt ühendust, kirjutades teave@raalimeistrid.ee või helistades +372 600 3009.

Sülearvuti ekraani vahetus: Vanast katkisest uueks säravaks

Postitatud kategooriasse LCD ekraan

Kas olete kunagi leidnud enda sülearvuti ekraanilt pragusid või kahjustusi? Kukkus ja enam pilti ei näita? Ärge muretsege, sest Raalimeistrid on siin, et aidata. Meie meeskond on varustatud laia valikuga sülearvuti ekraanidega ning suudab kiirelt ja efektiivselt teie ekraani vahetada. Selles postituses vaatleme lühidalt, miks ja kuidas see töö toimib ning kuidas käib sülearvuti ekraani vahetus

Miks valida Raalimeistrid?

Raalimeistrid pakuvad usaldusväärset ja kvaliteetset teenust ekraani vahetamisel. Meie meeskonnal on pikaajaline kogemus sülearvutite remondi valdkonnas ning meie eesmärk on tagada teile parim võimalik kasutuskogemus. Lisaks on meie laos lai valik erinevaid ekraane erinevatele sülearvutimudelitele, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja tõhusat teenust.

Kuidas me aitame?

Sülearvuti ekraani vahetus käib lihtsalt, võtke meiega ühendust või tulge kohale. Edasine on lihtne- Vana ekraan eemaldatakse, mille käigus näeme ära ka täpse LCD mudeli. Kui meie laos pole teie konkreetse sülearvuti jaoks sobivat ekraani, siis tellime selle kiirelt ning enamikul juhtudel saame selle kätte vaid paari päevaga.

Millised on eelised?

Raalimeistritega töötamine pakub mitmeid eeliseid. Lisaks kiirele ja professionaalsele teenusele saate kindlustunde, et teie sülearvuti on usaldusväärsete käte all. Ekraani vahetuse käigus tehakse arvutile alati ka riistvara hooldus koos uue termpastaga. Lisaks pakume garantiid meie tehtud tööle ja paigaldatud ekraanile, tagades teie rahulolu ja meelerahu.

Millistel mudelitel saab vahetada?

Sisuliselt kõikidel. Pole vahet kas on Lenovo, HP, Dell, Asus Acer või midagi muud, ekraanid on reeglina universaalsed ja vahetatavad, välja arvatud mõnede eranditega nagu Apple arvutid, aga ka neil saab vahetada 🙂

Mis maksab?

Enamus juhtudel jääb sülearvuti ekraani vahetuse maksumus koos riistvara hooldusega 130-160€ vahele. See sõltub juba suuresti täpsest ekraani mudelist. Mõnedel juhtudel saame pakkuda ka kasutatud ekraane, sellistel juhtudel jääb kogu maksumus 100€ piiresse

Kui Sinu arvuti kuumeneb üle või käitub veidralt, siis võta meiega ühendust, kirjutades teave@raalimeistrid.ee või helistades +372 600 3009.

Sülearvuti riistvara hooldus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

Sülearvuti riistvara hooldus: Kuidas Raalimeistrid saavad aidata Lenovo, HP, Dell ja teiste tootjate seadmetega?

Sülearvutid on tänapäeva elu lahutamatu osa ning on oluline tagada nende sujuv toimimine ja pikem eluiga. Olgu see Lenovo, HP, Dell või mõne muu tuntud tootja seade, sülearvuti riistvara hooldus on hädavajalik, et vältida probleeme, nagu aeglaseks jäämine, ülekuumenemine või nö kokku jooksmine.

tolmune laptop

Mängu tuleb sülearvuti riistvara hooldus 🙂

Sülearvuti hoolduse tähtsus: Enne sülearvuti hoolduse käsitlemist on oluline mõista, miks see on vajalik. Regulaarne hooldus tagab süsteemi tõrgeteta toimimise, suurendab jõudlust ning pikendab seadme eluiga. Üks oluline aspekt sülearvuti hoolduses on termopasta vahetus ja selle kvaliteet.

Kvaliteetne termopasta ja termopasta vahetus: Termopasta on oluline komponent, mis tagab protsessori ja jahuti vahelise soojusülekande. Aja jooksul võib termopasta kuivada, kõveneda või kaotada oma efektiivsuse, mis võib põhjustada ülekuumenemist ja jõudluse langust. Raalimeistrid kasutavad kvaliteetset termopastat ning pakuvad professionaalset termopasta vahetuse teenust, et tagada optimaalne soojusülekanne ja sülearvuti jahutus. Muide, mõnedes sülearvutites on ka juba kasutuses nö “vedel metall”, ka seda saab vahetada või lisada 🙂

Sülearvuti riistvara hooldusteenused: Raalimeistrid pakuvad laias valikus hooldusteenuseid kõikidele enimlevinud sülearvutitele näiteks Dell, MSI, ACER jne, mis hõlmavad nii tarkvara kui ka riistvara hooldust. Näiteks:

Sülearvuti puhastamine ja tolmueemaldus: Tolm ja mustus võivad koguneda sülearvuti ventilaatoritesse ja jahutusradiaatoritesse, põhjustades ülekuumenemist. Raalimeistrid puhastavad neid komponente õrnalt, et tagada piisav jahutus ja süsteemi tõrgeteta töö.

Sülearvuti jahutus

Operatsioonisüsteemi uuendused või uue paigaldus: Tagame, et sülearvuti töötab alati uusima operatsioonisüsteemiga ning on paigaldatud vajalikud turvauuendused

Tootjate eripärad: Erinevad tootjad võivad kasutada erinevaid sülearvutite ehitusstandardeid. Olgu selleks Lenovo ThinkPad seeria, HP Pavilion või Omen, Dell XPS või Alienware, igal tootjal on omad unikaalsed riistvarakomponendid ja konfiguratsioonid. Kuna oleme spetsialiseerunud erinevate tootjate seadmete hooldamisele on meil sügavad teadmised aastate pikkused kogemused pea iga tootja eripärade kohta.

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust, või tulge lihtsalt kohale. Täpsemat infot leiab SIIT

Ka Xbox vajab hooldust ning puhastust

Postitatud kategooriasse Mängukonsoolid

Nüüd võtame ette Xbox mängukonsooli hoolduse ja mured

Kes lugeda ei viitsi, siis vastus on jah – Hooldame ja remondime kõiki uuemaid ja vanemaid Xbox One 360 jne mängukonsoole, kui ka vajadusel Nindendo Switch mudeleid. Muidugi võib ka vanemaid Xbox mudeleid tuua mille ventilaatorid juba undavad ning mängimise ajal hanguvad ja üle kuumenevad. Üldiselt mängukonsool vajab samasugust hooldust nagu arvutid. Ka neid tuleb puhastada tolmust ning vahetada termopasta.

Ei tohi unustada, et väga olulist rolli mängib kvaliteetne termopasta. Kuna uuemad konsoolid töötavad kuumemalt kui vanemad, siis loomulikult vajavad ka tihedamalt hooldust ning esimeseks vihjeks, et on aeg oma Xbox One või Xbox 360 hooldusesse tuua võiks tavaliselt lugeda tunnet kui konsool teeb häält nagu tahaks õhku tõusta.

Seega, kui su Xbox tahab hakata õhku tõusma või hangub mängimise ajal siis tasub tegutseda ja sellega hooldusesse tulla – Teeme konsooli tolmust puhtaks ja vahetame kuivanud termopasta, et õhk saaks taas liikuda ning mänguaeg ei kannataks. Ja mitte unustada, et ka Nindendo Switch vajab aeg-ajal tolmust puhastamist.

Xbox ONE
Xbox ONE tolmune

Kuigi enimlevinud probleemid mängukonsoolidega on seotud tolmu, termopasta ja temperatuuridega, siis esineb ka muid tegureid tänu millele teie Xbox ei tööta nii nagu peaks.

Suurem osa mängukonsoole töötavad ja kasutavad veel mänguplaate, siin on omajagu palju probleeme seotud plaadilugejaga, mis ei suuda enam plaate lugeda. Kas siis tänu väsinud laserile, mehaanikale, mis plaati sisse ja välja söödab (mis lähevad ka ajaga tolmu täis) või on kellegi pisikesed näpud midagi lugejasse peitnud 🙂 Viimast varianti esineb meil ca neljal korral 10st – mündid on esikohal, järgnevad mängukaardid ning oleme leidnud ka Legosi.

Samuti on levinud ühendusprobleemid teleriga, kas siis ei tule üldse pilti või muutub see triibuliseks. Probleemi allikas võib olla muidugi ka teler ise, kuid levinuimad on HDMI kaabel, mängukonsooli HDMI pesa või siis Xboxi HDMI kontroller. Viga võib olla ka tarkvaraline, kuid enam kui pooltel juhtidel tekivad tarkvaravead mängukonsooli kõvakettast, mis hakkab kas loomulikust vanusest üles ütlema, või on saanud kuumakahjustust. Jällegi – regulaarne riistvara hooldus aitab vähendada selle võimalust.

Mõlemal juhul tasuks mõelda spetsialisti abile, kellel on olemas kõik õiged tööriistad, teadmised ja kogemused.

Loomulikult, kui juba probleemid on tekkinud ja tullakse hooldusesse, siis konkreetne lahenduskäik selgub veatuvastuse ja hoolduse käigus. Siis saab ka teada probleemidele lahenduse, selle maksumuse ning omalt poolt üritame alati anda ka hinnagu, kas nö tasub ära ja on veel mõtet.

Igal juhul mängukonsooli õigeaegne puhastamine ja hooldus pikendab kindlasti selle eluiga, ning profülaktilise puhastuse hooletusse jätmine võib viia kuluka remondini.
 

Üheks abiliseks on kindlasti Raalimeistrid, kuhu saad probleemse mängukonsooli kas ise kohale tuua või pakiautomaadiga saata. Raalimeistrite spetsialistid vaatavad konsooli üle, puhastavad tolmust, vahetavad termopasta ning vajadusel teevad pakkumise remondiks. Raalimeistritest saab infot ka selle kohta, kuidas hoida teie Xbox puhtana ja millist laadi puhastusi saab tulevikus ise teha.

Kui Sinu arvuti kuumeneb üle või käitub veidralt, siis võta meiega ühendust, kirjutades teave@raalimeistrid.ee või helistades +372 600 3009.

PS4 puhastus ja hooldus

Postitatud kategooriasse Mängukonsoolid

Räägime enimlevinud muredest mängukonsoolide puhul nagu Playstation

Kes lugeda ei viitsi, siis vastus on jah – Hooldame nii sisuliselt kõiki Playstation mudeleid, Playstation 3 kui ka PS4 (SLIM PRO). Muidugi võib ka vanemaid Playstation mudeleid tuua mille ventilaatorid juba undavad ning mängimise ajal hanguvad ja üle kuumenevad. Üldiselt mängukonsool vajab samasugust hooldust nagu arvutid. Ka neid tuleb puhastada tolmust ning vahetada termopasta.

Ei tohi unustada, et väga olulist rolli mängib kvaliteetne termopasta. Näiteks võimsamate mudelite nagu PS4 PRO puhul paistab see veel eriti hästi välja. Kuna nad töötavad kuumemalt kui tavalised, siis loomulikult vajavad ka tihedamalt hooldust ning esimeseks vihjeks, et on aeg oma PS4 hooldusesse tuua võiks tavaliselt lugeda tunnet kui konsool teeb häält nagu tahaks õhku tõusta.

Seega, kui su Playstation mängukonsool tahab hakata õhku tõusma või hangub mängimise ajal siis tasub tegutseda ja sellega hooldusesse tulla – Teeme konsooli tolmust puhtaks ja vahetame kuivanud termopasta, et õhk saaks taas liikuda ning mänguaeg ei kannataks. Ja maksa unustada, et ka Nindendo Switch vajab aeg-ajal tolmust puhastamist.

PS4 kuumeneb üle

Kuigi enimlevinud probleemid mängukonsoolidega on seotud tolmu, termopasta ja temperatuuridega, siis esineb ka muid tegureid tänu millele teie Playstation ei tööta nii nagu peaks.

Suurem osa mängukonsoole töötavad ja kasutavad veel mänguplaate, siin on omajagu palju probleeme seotud plaadilugejaga, mis ei suuda enam plaate lugeda. Kas siis tänu väsinud laserile, mehaanikale, mis plaati sisse ja välja söödab (mis lähevad ka ajaga tolmu täis) või on kellegi pisikesed näpud midagi lugejasse peitnud 🙂 Viimast varianti esineb meil ca neljal korral 10st – mündid on esikohal, järgnevad mängukaardid ning oleme leidnud ka Legosi.

Samuti on levinud ühendusprobleemid teleriga, kas siis ei tule üldse pilti või muutub see triibuliseks. Probleemi allikas võib olla muidugi ka teler ise, kuid levinuimad on HDMI kaabel, mängukonsooli HDMI pesa või siis PS4 HDMI kontroller. Viga võib olla ka tarkvaraline, kuid enam kui pooltel juhtidel tekivad tarkvaravead mängukonsooli kõvakettast, mis hakkab kas loomulikust vanusest üles ütlema, või on saanud kuumakahjustust. Jällegi – regulaarne riistvara hooldus aitab vähendada selle võimalust.

Mõlemal juhul tasuks mõelda spetsialisti abile, kellel on olemas kõik õiged tööriistad, teadmised ja kogemused.

Loomulikult, kui juba probleemid on tekkinud ja tullakse hooldusesse, siis konkreetne lahenduskäik selgub veatuvastuse ja hoolduse käigus. Siis saab ka teada probleemidele lahenduse, selle maksumuse ning omalt poolt üritame alati anda ka hinnagu, kas nö tasub ära ja on veel mõtet.

Igal juhul mängukonsooli õigeaegne puhastamine ja hooldus pikendab kindlasti selle eluiga, ning profülaktilise puhastuse hooletusse jätmine võib viia kuluka remondini.
 

Üheks abiliseks on kindlasti Raalimeistrid, kuhu saad probleemse mängukonsooli kas ise kohale tuua või pakiautomaadiga saata. Raalimeistrite spetsialistid vaatavad konsooli üle, puhastavad tolmust, vahetavad termopasta ning vajadusel teevad pakkumise remondiks. Raalimeistritest saab infot ka selle kohta, kuidas hoida teie PS4 PRO või SLIM puhtana ja millist laadi puhastusi saab tulevikus ise teha.

Kui Sinu arvuti kuumeneb üle või käitub veidralt, siis võta meiega ühendust, kirjutades teave@raalimeistrid.ee või helistades +372 600 3009.

Miks ja millal tuleks teha arvuti puhastus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus, Vea tuvastamine

Mida teha kui arvuti üle kuumeneb ja miks on vaja seda tolmust puhastada?

Arvuti hooldus
Laptop

Tehnika ja kriitilised temperatuurid ei käi kunagi kokku – olgu see telefon, sülearvuti või teler. Kõige rohkem tähelepanu võiks pöörata just sülearvutile, kuna selle sees on komponendid, mis toodavad palju soojust ning seetõttu vajavad ka jahutamist. Just sellepärast hakkavad arvutid näiteks 4K video vaatamisel või videomängu käivitamisel rohkem häält tegema – komponendid teevad rohkem tööd ning ventilaatorid peavad neid aktiivsemalt jahutama, et arvuti ei üle ei kuumeneks – appi tuleb arvuti sisemine puhastus

Sülearvuti on üks olulisemaid mobiilseid töövahendeid, eriti tänapäeva kaugtöö maailmas. Seda kasutatakse kodus, kontoris, bussis, rongis ja õues, ning iga kord, kui selle ventilaator tööle läheb, tõmbab see koos külma õhuga sisse ka muid mikroosakesi, näiteks tolmu, juukseid ja puru. Esimestel kuudel ei pruugi arvuti juures mingit erinevust tajuda, kuid ühe või kahe aasta pärast võib hakata märkama, et ventilaatorid muutuvad valjemaks ja korpus kuumemaks. Aeg teha hooldus. Ummistunud ventilatsiooniava, takistatud ventilaatorid või ära kuivanud termopasta – kõik see võib põhjustada arvuti ülekuumenemist. Õhuke ja kompaktne arvuti ei saa sellisel juhul enam jahutamisega hakkama ja algab selle “lagunemisprotsess”. Siis võib hakata lühenema protsessori ja muude komponentide eluiga, samuti võib hapraks muutuda ka plastikust korpus, ekraanikinnitused ja ventilaatorid ise. Mõningatel arvutitel ütlevad üles isegi ekraanid.

Sõltuvalt sülearvuti kvaliteedist ei pruugi see alati nii minna, kuid ajaga koguvad tolmu ja mustust kõik arvutid, millel on aktiivne ventilaatorjahutus. Just seepärast on ülimalt oluline selliseid sülearvuteid regulaarselt ja ettevaatlikult puhastada ja hooldada. Kui püüda seda näiteks ise suruõhuga teha, siis valesti suruõhku kasutades võib ummistunud ventilaatori tolmuga kinni suruda nii, et see enam üldse ei pöörle.

Ideaalis võiks ülekuumeneva sülearvuti lahti võtta ning kogu mustuse ja tolmu sealt eemaldada – sõltuvalt korpusest saab seda teha iseseisvalt ka kodus. Sellisel juhul on aga väga oluline valida õiged tööriistad – vastavate otstega kruvikeerajad ja spetsiaalsed vahendid plastiku õrnaks eraldamiseks. Lisaks sellele peab alati meeles pidama, mis kruvi läheb kuhu, sest sageli pärast sülearvuti puhastamist jääb paar teadmata päritoluga kruvi üllatuslikult alles. Väikese eeltöö ja kiire googeldamise abil võib lihtsama arvuti ka ise lahti teha, seda tolmust ja karvadest puhastada ning edukalt tagasi kokku panna.

Kui aga jutt käib keerulisemast korpusest, näiteks kõrgema klassi mängurisülearvutist või vanemast Delli äriklassi arvutist, siis on lugu teine. Neis võivad mõningad korpuse osad olla kinni liimitud ning nende lahti tegemiseks on vaja spetsiaalset kuumaõhupüstolit. Lisaks võivad seal mõningad õrnad kaablid olla kavalalt ära peidetud. Kui pärast arvuti puhastamist ei ole temperatuur paremaks muutunud, võib põhjus olla juba mitte tolmus, vaid termopastas ja termopatjades. Mõlemal juhul tasuks mõelda spetsialisti abile, kellel on olemas kõik õiged tööriistad, teadmised ja kogemused.

Üheks abiliseks on kindlasti Raalimeistrid, kus arvuti hooldus ja puhastus on igapäeva töö ja kuha saad probleemse seadme kas ise kohale viia või pakiautomaadiga saata. Raalimeistrite spetsialistid vaatavad arvuti üle, puhastavad tolmust, asendavad termopasta ning teevad ka spetsiaalsed koormustestid. Edukas test garanteerib arvuti toimivuse taastumise, vähem eduka testi korral saab uurida edasi ja otsida võimalikke lahendusi, et sülearvuti eluiga pikendada. Raalimeistritest saab infot ka selle kohta, kuidas hoida sülearvutit puhtana ja millist laadi puhastusi saab tulevikus ise teha.

Viimaseaja võimsama otsa ning mänguri arvuti puhul on muutunud juba ka heaks tavaks nende regulaarne puhastus ja hooldus, enne kui hakkab tekkima ohumärke ülekuumenemisest

Kui Sinu arvuti kuumeneb üle või käitub veidralt, siis võta meiega ühendust, kirjutades teave@raalimeistrid.ee või helistades +372 600 3009.

Sülearvuti hooldus

Postitatud kategooriasse Uncategorized

Arvuti hooldus blogi sissejuhatus

Siit seeriast leiad juhised kuidas teostada riistvaraline sülearvuti hooldus arvutitel, mida ei ole tarvis hoolduseks täielikult lahti monteerida.  Postitustes teostatakse sülearvuti hooldus arvutil Asus S97V. See sülearvuti hooldus juhend sobib ka teistele arvutitele mille jahutusüsteemile on kerge ligi pääseda.

Sülearvuti hoolduse juures on olulistemateks tegevusteks jahutusüsteemi tolmust puhastamine ja termopasta vahetamine. Neid sülearvuti hooldus tegevusi tasub keskmise kasutustihedusega arvutil teostada kord aastas.   Kui sülearvutil on võimas videokaart või kui arvutiga tegeletakse tolmuses keskkonnas, siis tasub sülearvuti hooldust viia läbi rohkem kui kord aastas. Arvutit tasub tihedamalt puhastada ka siis kui kodus on palju karvu ajavaid lemmiklooi.  LCD ja korpuse puhastamine on pigem ilu otstarbelised ning neid tasub teha nii sagedasti kui endale meeldib.

Loe edasi…

Arvuti parandus. Mure sülearvuti taustavalgusega?

Postitatud kategooriasse LCD ekraan, Sülearvuti parandus

Selleks, et teostada arvutiparandus korrektselt ja vähima ajakuluga, tuleb selgitada täpselt välja mis on katki ning mis seda põhjustab. Siin blogis räägitakse vea tuvastamistest ja osati arvutiparandus võtetest sülearvutite puhul millel on CCFL tüüpi taustavalgus. LED taustavalgusega sülearvutitel puudub inverter ning taustavalgust välja vahetada ei saa. Enamasti tuleb LED taustavalgusega sülearvutitel taustavalguse vea korral välja vahetada terve LCD ekraan. Loe kuidas tervet LCD ekraani välja vahetada. Samas on probleemid ja nende lahendused analoogsed ekraani taustavalguse lüliti/kaitsete ja kaablite rikete korral.

Loe edasi…

Arvuti parandus. Kuidas käib sülearvuti ekraani vahetus?

Postitatud kategooriasse LCD ekraan, Sülearvuti parandus

Arvuti parandus blogi alustuseks

Sülearvuti ekraani vahetus on mõõduka raskusastmega arvuti parandus toiming. Osadel sülearvutite puhul võib olla vahetus harrastajale liiga keeruline või aeganõudev. Sülearvuti ekraan läheb enamasti katki põrutuse või maha kukkumise tagajärjel. Ka niiskus võib luua häirivaid defekte. Lisaks põlevad läbi taustavalgus lambid. CCFL LCD ekraanide puhul piisab taustavalgus lambi välja vahetamisest. LED ekraanide korral nõuab arvuti parandus terve ekraani välja vahetamist. Taustavalguse probleemide korral tasub lugeda Raaliblogist vastavat blogipostitust.  Mõralist sülearvuti LCD ekraani parandada ei ole võimalik. Kui mõra ei häiri, siis pole tarvis arvuti parandus toimingut teostada. Muudel juhtudel aga küll. Põrutada saanud sülearvutil võib lisaks LCD ekraanile olla veel midagi katki. Et selles veenduda, tasub viia sülearvuti igaks petteks töökotta ülevaatusele. Raalimeistrites on vea tuvastamine tasuta. Raalimeistritest saab koheselt osta ka oma arvutile soodsa ja kvaliteetse sülearvuti LCD ekraani.  Nagu näha on valida üle saja erineva sülearvuti ekraani vahel. Uuri internetist või küsi nõu arvuti parandus töökojast, milline ekraan just sinu arvutile sobib. Seal samas võib lasta ekraan välja vahetada professionaalidel, ent kui on huvi seda arvuti parandus toimingut läbi viia, siis on abiks allolevad tekstid ja videod.

Loe edasi…

Soodsad ja kvaliteetsed sülearvuti ekraanid

Postitatud kategooriasse Kaup, Sülearvuti ekraanid

Ekraanidele kehtib garantii 6 kuud. Telli kiire ja kvaliteetne ekraani vahetus Raalimeistritelt. Soovi korral vaheta ekraan ise, õpetused leiad siit.

8″

8.9″ 1024×600 WSVGA LED 40pin €65
8.9″ 1024×600 WSVGA LED 40pin Asus  €65

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (1) – sissejuhatus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

Siit seeriast leiad juhised kuidas teostada riistvaraline sülearvuti hooldus arvutitel, mida ei ole tarvis hoolduseks täielikult lahti monteerida.  Postitustes teostatakse sülearvuti hooldus arvutil Asus S97V. See sülearvuti hooldus juhend sobib ka teistele arvutitele mille jahutusüsteemile on kerge ligi pääseda.

Sülearvuti hoolduse juures on olulistemateks tegevusteks jahutusüsteemi tolmust puhastamine ja termopasta vahetamine. Neid sülearvuti hooldus tegevusi tasub keskmise kasutustihedusega arvutil teostada kord aastas.   Kui sülearvutil on võimas videokaart või kui arvutiga tegeletakse tolmuses keskkonnas, siis tasub sülearvuti hooldust viia läbi rohkem kui kord aastas. Arvutit tasub tihedamalt puhastada ka siis kui kodus on palju karvu ajavaid lemmiklooi.  LCD ja korpuse puhastamine on pigem ilu otstarbelised ning neid tasub teha nii sagedasti kui endale meeldib.

Loe edasi…

Arvuti hooldus (2) – arvuti hooldustarvikud

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

 ← Vaata selle blogi eelmist postitust “Sissejuhatus”.

Et teostada põhjalik arvuti hooldus on tarvis majapidamispaberit (või lappi), suruõhku, lcd puhastusvedelikku, ekraani puhastamise lappi, keskmise suurusega pintslit, pisikest kruvikeerajat, plastmassist kaabitsat ning termopastat.

Allolevas videos on näidatud enamus vaja minevatest arvuti hooldus tarvikutest:


Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (3) – aku eemaldamine.

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Arvuti hooldustarvikud”

Enne kui läbi viia sülearvuti hooldus, tuleb eemalda arvuti vooluvõrgust. Samuti tuleb arvutist välja võtta aku. Kui sülearvuti hooldust teha pinge all oleva arvutiga, siis võib see tegevus muuta arvuti kasutuskõlbmatuks. Enamasti on aku eemaldamine lihtne. Paljudel sülearvutitel asub aku tagaosas ning see on kinnitatud kahe plastmassist aasaga. Üks aas on lukk ja teine kinniti. Esmalt tuleb eemalda lukk. Järgnevalt tuleb all hoida kinnitit ning samal ajal aku eemaldada.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (4) – kaane eemaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Aku eemaldamine”

Enne sülearvuti avamist vaata üle oma riietus. Veendu, et sa ei kanna staatilist elektrit tekitavaid esemeid (näiteks villane kampsun vms). Parim riietus arvutite hooldus tegevusteks on näiteks lühikeste käistega T-särk. Kui soovid riske välistada, siis võid kanda ka  antistaatilist käevõru..  Samuti vaata, et sa ei teostaks arvutite hooldust vaibal või diivanil. Parimaks arvutite hooldus paigaks on tavaline laud.

Erinevate arvutite hooldus on erineva raskusastmega. Sülearvutite puhul jaguneb arvutite hooldus kas kergeks või raskeks. Arvutite hooldus on raske kui jahutusüsteemile ligipääsemiseks tuleb terve sülearvuti lahti monteerida. Arvutite hooldus on kerge  kui sülearvuti jahutusüsteemile saab hõlpsasti ligi, näiteks eemaldades põhja alt klapi. Sellist tüüpi arvutite hooldusest tulebki siin blogi seerias juttu.

Ehkki arvutite hooldus töökodades kategoriseeritakse sellist hooldust kergeks, võib see esmakordselt asjaga kokku puutuvale inimesele tunduda keeruline ja ohtlik. Kui jälgid siinseid õpetusi ning tegutsed rahulikult, on kõik ohutu ja lihtne.

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (5) – jahutuse eemaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata seeria eelmist postitust “Kaane eemaldamine”

Asume asja juurde. Selleks, et sülearvuti tolmust puhastus oleks efektiivne ning oleks võimalik sooritada termopasta vahetus, tuleb esmalt eemaldada jahutusüsteem. Sülearvuti jahutus koosneb jahutusradiaatorist ja ventilaatorist. Ventilaator suunab sülearvutist väljas oleva õhu jahutusradiaatorisse, mis omakorda suunab selle jahedama õhu kiipidele.

Esimesena tuleb eemaldada kruvid radiaatorilt. Selleks, et sülearvuti hooldus kulgeks muretult, tuleb kruvid radiaatorilt eemaldada õiges järjekorras.  Tavaliselt on jahutusradiaatori kruvide kõrval numbrid. Need on lahti kruvimise järjekorra numbrid.  Alustada tuleb kruvist number üks ja nõnda edasi. Allolevast videost näed kuidas numbrid radiaatoril asetsevad ning mis järjekorras tuleb nad lahti kruvida:

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (6) – ventilaatori tolmust puhastus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Jahutuse eemaldamine”

Sülearvuti ventilaatori tolmust puhastus vii läbi suruõhuga. Et sinu tuba ei kattuks ventilaatorist välja paiskuva tolmuga, teosta toiming prügikasti kohal. Nõnda saab ventilaatorist välja lenduva prügi suunata õigesse kohta. Susista suruõhku ventilaatori labadele siit- ja seatpoolt kuni suurem tolm on kadunud. Kui labadele jääb väikene õrn kiht tolmu, siis pole sellest lugu. Vedelikuga ventilaatorit tolmust puhastada ei tasu. Samuti tasub vältida ventilaatori labade puudutamist käte või mõne muu esemega.

Loe edasi…

Sülearvuti hooldus (7) – radiaatori tolmust ja pastast puhastus

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Ventilaatori tolmust puhastamine”

Järgmine sülearvuti hooldus samm on jahutusradiaatori puhastamine tolmust ja termopastast. Esmalt  eemaldada jahutusradiaatorilt termopasta. Selleks sobib hästi  plastmassist kaabits. Näiteks vana kliendikaart. Pehme ja keskmise kõvadusega termopasta eemaldub hõlpsasti. Vahel võib termopasta olla täielikult kivistunud. Sellisel juhul usaldada sülearvuti hooldus  professionaalidele. Tõenäoliselt on pasta kivistunud ka kiipidel. Sellise pasta eemaldamine kiipidelt vajab kogenud ja teadlikku kätt. Vastasel juhul võib sülearvuti hooldus tuua kaasa kulukaid tagajärgi. Kui termopasta on kaabitsaga lahti lükatud, saab viimistluse teha majapidamispaberi või lapiga.

Loe edasi…

Arvutihooldus (8) – kiipide puhastamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Radiaatori tolmust puhastus”

Kõva või lausa kivistud termopasta eemaldus kiipidelt on vastutusrikas arvutihooldus tegevus. Kiipe, mida katab jahutusradiaator, on erinevatel sülearvutitel erinev hulk. Vähevõimekatel sülearvutitel on termopasta ja jahutusradiaatoriga kaetud vaid protsessor (CPU), natuke võimsamatel on lisaks protsessorile kaetud ka lõunasild (ICH). Võimsatel sülearvutitel on kaetud CPU ja video protsessor (GPU) ning osadel ka kõik kolm: CPU, ICH ja GPU. Allpool olevas videos ongi kaetud kõik kolm kiipi. Videos olev sülearvuti on võimas ning nendel sülearvutitel esineb kõige sagedamini üle kuumenemise probleeme. Just regulaarne arvutihooldus tagab võimsatel sülearvutitele pika eluea.

Et see arvutihooldus tegevus läbi viia, vajad majapidamispaberit või väikest kaltsu.  Kui pasta on kõva, siis on vaja ka plastmassist kaabitsat. NB! Metallist esemetega ära kiipe kraabi. Kui termopasta on täiesti ära kivistunud ning ei tule plastmassist kaabitsaga lahti, siis vii kindlasti arvuti töökotta, et arvutihooldus ei tooks kaasa kubri tagajärgi.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (9) – termopasta uuendamine.

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Kiipide puhastamine”

Kui kiibid on puhastatud, saab paigaldada kiipidele termopasta. Seda saab hankida kõikidest hästi varustatud arvutikauplustest. Allpool olevas videos kasutatakse keraamik tüüpi termopastat. Termopastasid on nelja tüüpi. Eristatakse keraamik-, süsinik-, vedelmetall- ja metall baasil koostatud termopastat.  Populaarsemad on metall- ja keraamik baasil tehtud termopastad. Mõlemad on sobilikud. Erinevaid kaubamärke ja nende tooteid on sadu. Kui soovid termopasta temaatikaga tutvuda sügavuti, siis loe seda blogi ” 80-way Thermal Interface Material Performance Test”.

Videos kasutatakse suurt termopasta tuubi. Sellist kogust on vaid arvutite hooldus töökodades tarvis. Kui puudub plaan hakata arvutite hooldus teenust pakkuma professionaalsel tasemel, siis piisab tillukesest tuubikesest.

Loe edasi…

Arvuti hooldus (10) – Radiaatori paigaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Termopasta uuendamine”

Arvuti hooldus jätkub radiaatori paigaldamisega. Selleks, et kontrollida kas termopastat sai paigaldatud õiges koguses, tee jahutusradiaatoriga väike test.

Võta tolmust ja pastast puhastatud radiaator ning paigalda see omale kohale. Esmalt aseta radiaatori ribid tagasi oma pessa ning siis langeta ülejäänud osa kiibistikule. Suru õrnalt näpuga radiaatorit kiipide kohal allapoole. Peale seda eemalda radiaator taas. Radiaatorit eemaldades tõsta esmalt radiaator  kiipidelt üles ja alles siis eemalda ribid pesast. Kontrolli, et pasta kataks kiibid ühtlaselt. Mõne termopasta puhul võib pasta jaotuda nõnda, et pasta on osaliselt kiibil ja osaliselt radiaatoril. Sellisel juhul kontrolli kas muster kiibil ja radiaatoril on jaotunud nii, et seal kus pole kiibil pastat on seda radiaatoril. Kui näed, et kõik kohad on kenasti kaetud, siis on kõik korras. Kui kuskilt on pastat puudu, siis lisa sinna natukene juurde. Väldi liigseid termopasta koguseid. Kui pastat lähebki kiibi rohelisele osale, siis eemalda see lapiga.

Loe edasi…

Arvutihooldus (11) – Ventilaatori paigaldamine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Radiaatori paigaldamine”
Arvutihooldus jätkub jahutusventilaatori tagasi paigaldamisega. Selle tegevuse juures on kõige tähtsam jälgida, et ventilaatori kaabel oleks kinnitatud emaplaadil olevasse toitepessa ja et kaabel liiguks selle pesani sama rada mööda nagu varem. Enamasti tuleb ventilaatori kaabel pistikusse ühendamiseks viia radiaatori alt läbi nagu allpool olevas videoski. Olemas on ka teistsuguseid jahutusüsteeme. Jälgi, et kaabel jõuaks pistikuni täpselt sama teed nagu varem. Kui kaabel jooksis varem radiaatori alt läbi, siis ei tohi seda paigaldada üle radiaatori isegi siis kui kaabli pikkus seda võimaldaks. Arvuti tuleb arvutihooldus tegevuste järel monteerida kokku täpselt selliselt nagu ta oli varem. Alternatiivide proovimine võib osutuda kulukaks. Kui ventilaator on õiges kohas ja kaabel paigas, siis kinnita kruvid. Paigalda kruvid täpselt samadesse aukudesse kus nad olid varem. Valgele paberile paigaldatud kruvidemuster teeb selle tegevuse lihtsaks.

Loe edasi…

Arvutite hooldus (12) – Radiaatori kruvimine

Postitatud kategooriasse Arvuti hooldus

← Vaata selle blogi eelmist postitust “Ventilaatori paigaldamine”

Peamine viga, mis arvutite hooldus toimingutel tehakse, on radiaatorite kruvide suvalises järjekorras kruvimine.  Valesti kruvitud kruvid võivad panna radiaatori pingesse, mis võib kiipi või kiipe liigselt muljuda. Enamasti seda ei juhtu, kuid arvutite hooldus tegevustel tasub vältida väiksemaidki riske. Kui keerasid kruvisid  lahti järjekorras 1,2,3 jne, siis kruvisid keera kinni vastupidises järjekorras –  9,8,7 jne. Tänu paberile asetatud kruvidele, leiad kruvidele hõlpsasti õige koha.

Loe edasi…